Karlovy Vary 1960 x 2021, co se změnilo?

Historie je zajímavá, hlavně pozorovat rozdíly v čase. Připravili jsme si pro vás tuhle porovnávačku. Na jedné straně jsou fotky z roku 1960 a na straně druhé z roku 2021. Posuvníkem uprostřed můžete pohybovat a porovnávat centimetr po centimetru.

Velice děkujeme Chodauer  za poskytnuté fotky z roku 1960.

První zastávka – v roce 1960 Komeňák, 7 let poté se zbouralo přibližně 30 budov a započala stavba hotelu Thermal, který tu stojí do dnes. Původně pozemek zabírala škola, mototechna, nebo autobazar.

Další zastávka byla Mlýnská kolonáda. Tady není zas takový rozdíl, jako u jiných fotek. Tento snímek byl na vyfocení jeden z těžších, nedařilo se nám totiž pořídit fotku dostatečně podobnou kvůli odlišnosti starých a nových fotoaparátů. Osobně jsem měl pocit, jako by se ten dům posunul dozadu. 

Naše třetí zastávka nás zavedla nad dřevěnou kolonádu. Na fotce vpravo lze například vidět lázeňský dům Bílý lev, který byl zbourán v roce 1985.

Následující zastávka byla Vřídelní kolonáda. V roce 1960 zde ještě stála prozatímní dřevěná kolonáda z roku 1939. V roce 1960 byla vypsána architektonická soutěž na novou Vřídelní kolonádu, která tam stojí dodnes. A znovu – kde je černá kočka?

Toto je další pohled na tehdejší a dnešní Vřídlo. Musím říci, že v roce 1960 vypadaly břehy řeky lépe – zeleněji.

Tato fotka mi dala opravdu zabrat: najít, o jaké místo jde, protože si to nemohu pamatovat. Poznal jsem jen, že to je někde u hotelu Moskva, tedy Pupp. Po krátkém bloudění různými uličkami jsme to konečně našli. Ani jsem nevěděl, že tam nějaká ulička je, protože je to dnes zastřešené a vede tam chodba ke slavnostnímu sálu.

A zde poslední zastavení: záběr z Jeleního skoku na hotel Imperial.

Omlouvám se za nepřesnosti u některých fotek, ale bylo opravdu těžké to napodobit. Moje závěry jsou tyto: bylo víc zeleně, nebyl tak moc vidět vliv komunismu, nestála černá kočka, všude vlály vlajky, budovy nebyly v dobrém stavu (žloutenka).

Odebírat
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Bruno Fischer
Bruno Fischer
1 měsíc před

Zajímavé

1
0
Co si o článku myslíte? Zanechte nám komentář.x